بلیچینگ دندان

bleachings
بلیچینگ دندان یکی از راه های سفیدکردن دندان می باشد که توسط دندانپزشکان انجام می شود .
این کار باعث از بین رفتن بد رنگی های دندان می شود و می تواند رنگ نا مناسب دندانها را که بر اثر عادات بد غذایی و یا عدم رعایت بهداشت فردی و حتی سیگار کشیدن به وجود آمده است را برطرف نماید؛ در نتیجه میزان سفیدی دندان بعد از بلیچینگ به بهداشت دهان و دندان افراد بستگی دارد .
چگونگی مصرف غذا و نوشیدنی ها در مدت زمان ماندگاری بلیچینگ دندان تاثیرگذار می باشد.
بطور کلی دو روش در بلیچینگ وجود دارد:
1.بلیچینگ در مطب یا Office Bleaching
2.بلیچینگ خانگی یا Home bleaching 
officebleaching
homebleaching
بلیچینگ در مطب Office Bleaching، به معنای سفید کردن دندان ها نزد دکتر و در مطب می باشد که کلیه مراحل آن از ۰ تا ۱۰۰ در محل دندانپزشکی انجام می شود.  مقدمه ای که برای اینکار بسیار حائز اهمیت است این است که دندان های فاقد  هرگونه پلاک های میکروبی و جرم و پوسیدگی باشد.
در این روش که سفید کردن در مطب نامیده میشود، ژل‌های بلیچینگ با غلظت بالا و برای زمان کوتاه و مشخصی بر روی دندان قرار میگیرند و در این روش سرعت سفید شدن دندان بالاتد از روشهای خانگی است.
بلیچینگ خانگی Home bleaching، یعنی ابتدا دندانپزشک از دندانهای شما قالب میگیرد تا برای شما وسیله‌ای به نام ”تری بلیچینگ“ بسازد. این وسیله به شکل دندانها و شفاف است. باید ماده بلیچینگ را درون تری و در نواحی مربوط به هر دندان قرار داد و سپس تری را روی دندانها گذاشت. فرآیند سفید شدن دندان‌ها نیاز به استفاده منظم و صحیح از ماده بلیچینگ دارد. به طور معمول و در بیشتر افراد زمان لازم جهت سفید شدن دندانها یک الی دو هفته است. هر چند ممکن است در بعضی افراد بسته به عامل بد رنگی دندان این مدت زمان بیشتر باشد.