روز هفته صبح عصر
چهارشنبه ها - 15 - 20

دلایل انجام ارتودنسی در بزرگسالی


تاریخ ارسال : 1398/7/8 7:21:17 تعداد بازدید : 13 مرتبه نسخه ی قابل چاپ

یک لبخند سالم می تواند به افزایش اعتماد به نفس کمک کرده و تأثیر مثبتی در موفقیت شما در کار داشته باشد.

 اهداف شغلی

یک لبخند سالم می تواند به افزایش اعتماد به نفس کمک کرده و تأثیر مثبتی در موفقیت شما در کار داشته باشد. بسیاری از بزرگسالان که تمایل زیادی برای درمان ارتودنسی دارند ولی از ظاهر وسایل و دستگاههای ارتودنسی ناراضی می باشند و علاقه ای برای دیده شدن دستگاههای ارتودنسی در دهانشان ندارندمی توانند از روش درمان با ارتودنسی نامرئی را  انتخاب کنند.

TMJ (مفصل Temporomandibular)

     مفصل گیجگاهی فکی را به جمجمه می چسباند و به شما در جویدن کمک می کند. درد یا حساسیت در اطراف فک یا گوش می تواند نتیجه اختلال در مفصل Temporomandibular )TMD) باشد. این حالت می تواند با گذشت زمان باعث آسیب دندان شود. اگر دچار درد فک یا دندان هستید ، ابتدا با دندانپزشک خود صحبت کنید تا سایر مشکلات دندانپزشکی را رد کنید.

 آپنه خواب

     آپنه انسدادی خواب نوعی اختلال است که نفس را متوقف کرده و باعث تنفس کم عمق در هنگام خواب می شود. ماهیچه های گلو آرام می شوند و راه هوایی مسدود می شود و این باعث می شود میزان هوایی که به ریه های شما می رسد محدود شود.

وسایل ارتودنسی معمولاً برای کمک به افراد مبتلا به آپنه خواب خفیف تا متوسط استفاده می شود. این وسایل برای نگه داشتن راه هوایی ، فک پایین را به جلو نگه می دارند.

 

 


برچسب ها
ارتودنسی بزرگسالان ,Temporomandibular ,TMJ ,مفصل گیجگاهی فکی ,ارتودنسی نامرئی

مطالب مرتبط
 • تاریخ ارسال : 1398/6/16 5:51:21 0
  درمان ارتودنسی با الاینر های شفاف
  الاینر های شفاف به عنوان براکت های نامرئی شناخته می شوند و به عنوان یکی از پیشرفت های تکنولوژیکی برای حرکت دندان های شما و تراز کردن فک برای لبخند سالم در نظر گرفته می شوند.
 • تاریخ ارسال : 1398/6/9 7:58:56 0
  ارتودنسی پیشگیری چه فوایدی دارد؟؟
  توصیه می کنیم که اولین معاینه فرزند شما با متخصص ارتودنسی در سن 7 سالگی انجام شود.چرا سن 7 سالگی؟ انجام اولین معاینه ارتودنسی در سن 7 سالگی، به متخصص ارتودنسی این امکان را می‌دهد که مشکلات دندانی- فکی را در مراحل اولیه تشخیص دهد و با ارزیابی دقیق آنها زمان و شیوه مناسب درمان را طرح ریزی کند. به این ترتیب وضعیت مشکلات بیمار در آینده به والدین گوشزد می‌شود و اگر قرار است در سن مشخصی، درمانی برای بیمار انجام شود والدین در جریان قرار می گیرند.
 • تاریخ ارسال : 1398/5/12 4:43:22 0
  براکت فلزی در مقابل الاینر شفاف
  به یاد داشته باشید که روش درمان ثابتی برای انجام ارتودنسی وجود ندارد. تشخیص دقیق نوع ارتودنسی باید توسط متخصص ارتودنسی بعد از تشکیل پرونده که شامل عکس رادیوگرافی ، عکس های نمای بیرون و داخل دندان و معاینه بیمار است انجام بگیرد.
 • تاریخ ارسال : 1398/5/26 10:59:11 0
  نقش دندانپزشکان در درمان آپنه خواب
  درمان ارتودنسی می‌تواند کلیدی در درمان آپنه انسدادی خواب باشد زیرا اغلب اوقات به طور کل یا بخشی از وقف تنفسی ناشی از مشکلات ساختاری است.

دیدگاه های کاربران
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
متن دیدگاه :
کد امنیتی :
در صورت ارسال نظر جدید توسط کاربران دیگر ، به من اطلاع بده
نظرسنجی
نظر شما در مورد عملکرد منشی در مطب چیست؟

خیلی بد
ضعیف
عالی
تماس با ما

کرمانشاه - دبیر اعظم - كوچه دبيراعظم ( زرافشاني) - ساختمان ارشيا - طبقه دوم - واحد سوم
08337293262 -
300011122222 info@dr-golshah.com